Vítejte v Barovii

Oneshot - Ravenloft

30. 4. 2018 · 1951 · 0 · Malabar

Počet hráčů: 3-5

Obtížnost: Začátečník

Herní systém: DnD 5e s kapkou vlastních prvků

Prostředí: Ravenloft - Svět plný gotického hororu, pochmurných vyhlídek a nejisté budoucnosti. To vše zabalené do tajuplné plíživé mlhy v područí temného lorda Strahda von Zaroviche.

Oneshot je součástí větší akce - “RPG hraní v Plzni vol.2 : Pomsta kostek!”. Akce proběhne 26. května a bude jistě opět velkolepá :)

Více o celé akci najdete na facebooku.

Popis

Máte chuť okusit temnou atmosféru z prostředí připomínající transilvánii? Chcete poměřit síly s pohůnky Temného pána, jehož jméno se všichni obyvatelé Barovie bojí vyslovit? Myslíte si, že samotného Temého pána dokážete přelstít? Pokud je vaše odpověd - ano, tak vítejte v Barovii.

“Krev jak víno - hospoda, kterou jste přijali jako svůj nový domov. Každý jste se zde ocitnul z jiného místa a prostředí. Vaše životy byly dříve různorodé a pravděpodobně byste se nikdy ani nesetkali, kdyby se tak dramaticky nezměnili. Nyní jste ale na tom všichni stejně - stali jste se nedobrovolnými obyvateli Barovie.”

“Místní obyvatelstvo rezignovalo a přijalo svůj osud. Přijalo fakt, že z tohoto pochmurného místa není útěku. Přijali fakt, že opakující se šedé dny zahalené do mlhy jsou jejich zbytkem života. Přijali své místo v této Doméně děsu.”

“Vy jste ale připraveni bojovat! Toto místo vašeho ducha nezlomilo a jste přesvědčeni že jednou najdete způsob jak najít cestu domů. Obyvatelé vám sice ještě moc nevěří, protože jste “nový” ale už jste zaslechli několik zvěstí co se v okolí děje. I když místo zde je plné stínů, hrůz a neštěstí, vypadá to, že zdejší obyvatelé mají podobné problémy jako všude jinde.”

“A tak sedíte u stolu v Krvi jak víno. Upíjíte z pohárů a při tom rozebíráte, kam dál směřovat. Jeden pocestný povídal o nedaleké vesničce v horách, kde se prý objevila nějaká “bestile”, která po nocích drásá nevinné obyvatele. Lidé, co vypadali jako místní štamgasti vám poradili, aby jste vyhledali v lesích karavanu Madam Eve, která vám odhalí vaší budoucnost. A nakonec jste také slyšeli od místního násosky, že před třemi večery byly slyšet hrůzostrašné křiky a dech beroucí řev z již opuštěného “Domu smrti”. V měsíčním svitu bylo prý vidět jak se z domu křečovitě vysápala něčí silueta.”

“Pohár jste již dopily a nyní je načase se rozhodnout po jaké cestě se vydáte ...”

Herní systém není složitý a nováček se do něj rychle dostane, skutečnou otázkou ale je: Máte žaludek na skličující a bezvýchodné situace s mizivou vyhlídkou na úspěch? :)

Postavy budou připravené a nebo po domluvě polopřipravené s úpravami dle vašich požadavků.

S sebou si vmete své štastné kostky, bude je potřeba. Pokud nemáte, nevadí budou i kostky navíc.

Čas na rozhodnutí

Odpočinku bylo dost. Sila i odvaha se vám navrátila. Kam se rozhodnete vydat? Kde bude pokoušet svůj osud nyní?

Hon na bestii

Nedaleká vesnice v horách, která nese jméno Orasnu, je zapadnutá i na barovijské poměry. Poutník, který zrovna dorazil z horské vesnice do Krvi jak vino mluvil o temných chvilkách, které ve vesnici nastali. Podle jeho slov se začali ztrácet male děti. Žádné ze ztracených se prý ještě nevrátilo. Navíc vlci z okolí začali být agresivnější než obvykle. Jsou hladovější? Přemnožili se snad? Skončili nezvěstné děti jako jejich oběti?

Přízeň štěstěny

Kdesi v rozsáhlém Svaličském lese má prý karavanu žena s darem vědění. Vědma se jmenuje Madam Eve a podle řečí, co jste slyšeli od štamgastů z Krve jak víno, vám může říci zdali jste v přízni štěstěny, nebo nikoli. Možná by tedy mohla mít i více užitečných informací. Podle místních obyvatel je váženou, ale i obávanou osobou. Nikdo si ji nechce poštvat prosti sobě, snad proto aby si od sebe neodvrátil štěstěnu samotnou. Madam Eve do vesnice, ale prý nikdy nechodí a dává přednost lesu a své karavaně.

Děditství Domu smrti

Zvěsti se k vám donesli od místního opilce, takže je otázkou co vše můžete brát jako pravdu a co jako “přilepšení historky”. Podle všeho se ale před třemi noci něco dělo ve starém a opuštěném Domu smrti. Za doprovodu velkého křiku a nářku prý někdo, nebo něco vyběhlo z domu a ztratilo se to kdesi v lesích. Šlo snad o nějakého lovce pokladů, který přecenil své síly a hrůzou se pomátl? Nebo se v tom všem skrývá daleko temnější pravda?

Volte moudře, osud máte ve vašich rukou. A nebo snad za nitky tahá někdo jiný? Vaši volbu můžete psát do komentářů pod článkem, a nebo do příslušného postu na FB události. Hlasovat můžete do 5.5. 23.59, kdy bude oznámeno jaká noční můra vás čeká. V případě nerozhodného počtu hlasů rozhodne kostka :)


Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře. Napište něco :)

Přidat nový komentář