Císař ve stínech

Emer S01E13

9. 6. 2017 · 196 · 0 · Slizy

Když jsme ten zvuk připomonajíc vycházkovou hůlky a šouravý krok uslyšeli všichni tak jsme začali přemýšlet co nebo kdo to může být. Mě to někoho připomínalo ale moje pamět mi nedovolila si vzpomenout na víc než jen že vycházkovou hůl používal jen jeden člověk kterého známe a byl vysokého postavení zdělil jsem tuto hádanku Otisovi. Otis na mě koukl a přemýšlel inu moc jsem mu toho přeci jen neřekl. Mezi tím Spár vymýšlel co vlastně budeme dělat, během chvilky měl strategii vymyšlenou někdo oblíčí Tyrana v transu a někdo bude dávat pozor na ten zvuk tukající hole.

Když jsem se přibližoval k Tyranovi zem se zachvěla, podlaha se otevřela vyjel led který měl barvu krve, všichni jsme čekali co se bude dít. Led zmizel a zůstala tam postava, zadíval jsem se na ní pořádně byla to vysoká postava která měla srst i kůži obličej zdeformovanej připominal na půl zvíře na půl člověka a v ruce držel kladivo no spíš ho vláčel za sebou. Rozhodl jsem se že postavu před sebou strhnu na zem a zjistím kdo to je a jestli nám chtěl překazit plány tak ho omráčím než Spár rozhodne co sním.

Rozběhl jsem se k postavě trčil jsem do ní ale postava se nehla snažím se ho srazit na zem ale taky se nehla, v tu chvíli postava promluvila - Ingu to jsem Já Bertol. Překvapením jsem ho pustil. Vypadalo to že nemůže ani mluvit byl fakt v uboženém stavu, nechal jsem ho být a šel jsem k Tyranovi držet pozici podle předchozího rozkazu.

Všichni jsme zaujmuli pozice Otis vyčaroval Levitující oko kterým pozoroval chlapíka s holý. Kolem Tyrana poletovali duše, vydalalo to jako štít který chránil Tyrana. Trhoun zkusil vystřelit měsíční paprsek, samozřejmně paprsek narazil do doší a dál neprošel ale všimli jsme si že jedna duše zmizela takhle nás to zkusilo víc všechno Ty duše zarazili pár jich zmizelo ale nikam to nevedlo. Najednou signál od Otise že se postava s holý přiblížila na blízkou vzdálenost.

Postava vyšla ze stínů na světlo a ano bylo to tak jak to rozlištil Otis, byl to bývalí císař Malažské říše. Mysleli jsme si nebo aspon Já že to je nepřítel zůstal jsem v ostražitosti a připraven kdykoliv vyrazit proti nepříteli. Císař nás přesvědčil že není nepřítel a že nás čeká daleko větší boj, tak jsem se rozhodl že našetřím síli meditací, Spár s Otisem a ostatníma se zapojili do debaty s Císařem. Ocítil jsem jak mě Bertol plácá po rameni, znamení že je po debatě Otis mi objasnil situaci a plán. Istag má na své straně špeha vznešených elfů a vznešení elfové plují se svojí armadou a chtějí nás dobít. Jen to mělo háček jako vždy. Toho špeha jsme museli dostat od bezejmeného mága který rušil Tyranovu magii a Istaga vzít s sebou aby toho špeha viděl resp. jeho proměnu zpět na elfa.

Císař náš přenesl portálem do univerzity kde se nacházel Istag, Bezejmený mág a špeh. Spár zkušeně řekl strážím že chceme mluvit s Istagem a potom s tím špehem bez Bezejmeného mága což byl trochu problém ale nakonec se to povedlo špeh sestupoval po schodech k nám a najednou se začal proměnovat na elfa se svojí stráží, Istag vše viděl. Na zvědy jsme se vrhli Trhoun se proměnil v kameného golema a skočil na jednoho znich, zbytek elfů se chtěl portnout portálem, pár jich to zvládlo ti co zůstali byly mrtví.

Úkol splněn šli jsme za bezejmeným mágem aby se svou magií podíval na blížící se armádu elfů a ano Císař měl pravdu byly jich hordy. Poprosili jsme Bezejmeného mága aby nám pomohl se dostat k přístavu že pomůžeme s obranou. Otevřel chodbu kterou jsme tam bezpečně došli.

Vystoupili jsme z chodby, přípravy na příjezd elfů byly v plném proudu vojácí stavěli opevnění a my jsme se měli hlásit u mola č. 15 došli jsme tam a plaánovali jak vlastně budem bránit toto molo. Spár rozdal úkoly aby jsme našli sudy s olejem a postavili opevnění aspon nějaké. Olej jsme nenašli jen sudy s treskama a vínem, víno se rozhodl Mysti hodit do vody aby zabránil průjezdu Elfských lodí ale sudů nebylo tolik. Lodě už byly na obzoru tak jsme zaujmuli pozice na obranu.

Na obloze se objevili pohybující se tečky a všem bylo jasné co to je, byly to elfové na dracích. Jeden jako by letěl schválně k nám jako kdyby jsme byly jejich cíl, prorazil naše opevnění a přistál u nás, boj začal. Všichni jsme se vrhli na draka a jeho jezdce kterých bylo 6, Otis tam vrhal svoje ohnivé koule, Spár sekal svím plameným mečem, Bertol svím drtivím kladivem, Trhnoun vyčaroval bouři nad drakem, Walkas nás do toho všeho léčil bez něho by jsme byly ztraceni. Elfové seskákali z draka a vrhli se na nás. Byl to nelítostný boj a bohužel schytal jsem až moc ran a padl jsem na záda ale viděl jsem jak všichni bojují jak nejvíc dovedou mrzelo mě že už jim víc nemohu pomoci v tutu chvíli.

Drak padl a elfové taky až na jednoho ten ukradl meč Spárovi, vzdal se boje a dal se na útěk i s mečem. Walkas nás dal zpátky do kupy a spár si pomocí magie přivolal zpět svůj meč.

Uslyšeli jsme několik ran podívali jsme se na moře a to první lodě přirazili k molu.

-- Ink


Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře. Napište něco :)

Přidat nový komentář