Už to začalo

Sever S01E01

5. 1. 2020 · 712 · 0 · Trinitron

Dorazili jsme k hospodě „U sedmi placeht“ v Luskanu. Při příchodu do hospody jsme si všimli vývěsné tabule, na které byl napsaný inzerát na pobití nemrtvých v jižních částí města. Inzerát ve smyslu čím více nemrtvých hlav, tím více zlaťáků. Dohodli jsme se, že by to mohl být zajímavý přivýdělek a zároveň možnost jak se dobře sjednotit v boji. Přeci jen neznáme se zase až tak dlouho.

Vešli jsme do hospody. Objednali jsme si pití a bylo vidět, že zájemců o novou práci, slibující neskutečné jmění, je víc než dost. Po chvíli vešla do hospody skupinka lidí. Hned na první dojem bylo jasné, že to je Bergfrin. Zevřením pořádný seveřan, dále pak nějaký zabiják, mág a paladin.

Odložil si kabát na bar a započal úvodní řeč.

Jste tu, proto to že za velké riziko, získáte velké jmění. Sám jsem dříve, kdysi dávno, byl na stejném místě jako vy. Stál jsem před volbou, co mi změnila život.
Je mi jedno co, nebo kdo, jste zač - tedy aspoň do té doby, co budete plnit své povinnosti a závazky. Tím že se s námi vydáte na sever, za sebou necháváte svou minulost. Sever vám dá novou identitu. Stanete se členem Bergfrinovo společnosti.
Vaše práce začíná, jako obránce karavany, ale pokud se prokážete, tak se z ní stane mnohem, mnohem více. Samostaní jedinci s funkčním mozkem a vlastní invenci jsou víc než vítání, i když bohové ví že svalů na severu není nikdy dost.
Naším cílem není jen Desetiměstí, nebo Planina ledového větru, my jsme průzkumníku a vydáme se dal. Dal na sever!
Žold vám bude vyplacen na dluh po návratu do Luskanu, možnost nákupu proti dluhu v rámci Společnosti očekáváme.

Až se na konci zimy vrátíme, budete pěkně prachatý parchanti.

A teď se najezte a napijte na můj účet, zítra mate den na rozmyšlenou a následující den. Tj 1. Dlouhonoci ráno vyrážíme. My si během toho vyřešíme Obchodní záležitosti.

Dotazy?

Po tom co Bergfrin domluvil jsem si uvědomil, že se mi to celé moc nezdá. Jít na sever a nevědět přesně pro co. Jít až daleko k ledovci. Musím ale jít, musím se totiž postarat o to abych našel Bouřelam. Je možné, že o něm Bergfrin bude vědět a bude jej chtít také najít.

Šel jsem za Bergfrinem a zkusil zjistit jeho pohnutky. Sakra ten chlap je ostrej jak ledové ostří. Nechtěl mi nic víc prozradit.

Celý večer jsme pozorovali ostatní a povídali si, pili. S Kalemem jsme si u baru dali severského skokana – prohrál jsem a bez větších okolků jsem si ustlal pod barem. Kalem ještě dopil rundu s barmanem.

Grigor nás pak odtáhnul na pokoj. Probudili jsme se s kocovinou jako trám. Sbalili jsme se a vyrazili na lov nemrtvých do jižní části města. Dorazili jsme se k  okraji městské části kde jsme našli nějakého vyjednavače, který nás informoval o podrobnostech práce.

Domlouváme taktiku a vyrážíme. Jeden mrtvý jeden zlaťák. To by nemuselo být zase až tak složité. Kéž by tohle platilo stejně i orků.

Došli jsem se na menší náměstí a Kalem zařval motlibu k Tempovi. Řev přivolal několik nemrtvých. Sakra jak je možné, že vůbec něco takového se do tohodle města dostalo. Kalem ranami s modlitbou v ústech bil nemrtvé. Grigor si našel výhodnou pozici a odstřeloval nemrtvé z dálky. Já jsem se snažil vyžívat naší pozice a držel jsem nemrtvé daleko od nás. Né vše šlo ale haldce. Nemrtvé jsme na konec porazili.

Dohodli jsme se na taktice, že půjdeme opatrně. Došli jsme k jednomu baráku, kde byly zapečetěný všechny dveře a okna. Kalem rozrazil dveře a v tom viděl jak nějaká ženská hodila kus těla na hromadu dalších těl. Kalem vyběhl v obraném postoji proti ní, ta skočila saltem vzad, v tom jsem proti ní vyběhl já. Vystřelila ně mě šipku. Netrefila. Grigor se skryl do stínu. Vyběhl jsem na bedny proti ní. Uskočila do stínu. Grigor oběhl bedny a objevil jí. Seskočil jsem, zaútočil, zahnal jí do úských. Kalem na ní zakřičel, aby odhodila zbraně, ty odhodila, ale dala se na útěk. Při útěku jsem ji ovšem srazil na zem a odzborjil ji.

Začali jsme ji vyslýchat. Řekla nám po mém naléhání, že pracuje pro skupinu Bergan D´Arte. Je drowího původu. Přebíráme jí a doneseme jí strážným u kterých jsme začínali s čištěním mrtvých. Tam se dohadujem, jak se zachováme. Grigor ji chce předat spravedlnosti čepele. Kalem ji chce předat vyšší moci. Mě na jejím životě tolik nezáleží, jelikož neznám její osud.

Nakonec jsem ji zavedli do domu Korábu ("šlechtické" rodiny Luskanu) - Rethor. Když jsme vlezi na dvůr domu, citíl jsem špatný pocit ze situace ve ketré jsme. Raději jsme se stáhli i s ženskou za bránu. Tam jsme vedli plamennou debatu, co se ženskou. Tempus rozhodl rukou Grigora že jí zabije. Stáhli jsme se zpět od hospody. Tam si kupujeme pokoj. Připravujeme se na hlídku.

Mám první hlídku. Během mé hlídky někdo zaklepal na dveře. Budím ostatní a vyzvídám kdo je za dvřemi. Představil se jako Pernel Stříbrný. Formujem pozice, otvírám dvře kopím. Do dveří vstupuje postava, velmi dobře oblečený člověk, co má hůl a vytříbený vkus. Sdělil nám že je od arkanického bratrstva. Chce po nás dodávání informací o tom, co se na Bergfrinovo výpravě bude dít. Zajímají ho hlavně infromace ohlendě zeleného ohně. Zelený ohněň je magická substance, kterou Bergfrin dováží ze svých cest.

Znám historku o nějakém kouzelníkovi (Kesl) z arkanickýho bratrstva na severu, který nějak působil na severu a začal si zahrávat s nějakou věží a jejími úlomky. Úlomky věže jsou mezi severskými lidmi známi jako zdroje obrovské moci. Tato moc přetváří ty jenž s ní stráví delší dobu k šílenství.

Pernel každého přesvědčuje a každý z nás předkládá své podmínky, když arkanickému bratrstvu pomůže.

Já chci pomoc od nich k vyřešení záhady na severu. Kalem chce zjistit věci, které nedáš z ruky (touhy). Grigor nic nechce a schovává díky.

Pernel předal Kalemovi komunikační kámen. Domluvili jsme se a připravili na cestu. Kalem  šel s Pernelem do akranické věže zajistit si soukromé věci. Nad ránem se vrátil s lišáckým úsměvem na tváři.

Před severní bránou nás čekali koně s výbavou. Došli jsme na místo setkání, je tam tajemný barbar co byl v hospodě a půlka lidí co byla v hospodě.

Bergfrin nás již očekával a libobval si nad polovinou noviců. Bergfrin nás rozdělil do skupin a přiřadil k jednotlivým vozům výpravy.

Dostali jsme na starost zadní vůz. Je celkem 5 vozů. Každý vůz veze přibližně to samé. Kalem si odpočinul na začátku cesty ve voze.

Prvních pár dní postupujeme na sever. Zažili jsme si nějaké postupy fungování u karavany. Projíždíme průsmykem směrem k Desetiměstí a Planině ledového větru.

Pátého dne jsme se zastavili. Grigor jednoé noci jel potajmu zjisit co je v prvním voze. Zjistil, že veze převážně alchymistické vybavení.

Šestého dne měli mluvčí jednotlivých vozů sraz a Bergfrinův kouzelík Nyx nám ukázal dopředu na rozvaliny. Je potřeba je prozkoumat zda bude cesta průjezdná a bezpečná. Byl vybrán náš oddíl. Odjíždíme od karavany k rozpadlinám věže. Je to Pocesntíkova věž. Obyčejná věž, kolem které se prochází směrem na jih/sever. Sebejitě vlezeme dovnitř a kontroluji jestli je někdo vevnitř. Dostane se mi zvířecího zavrčení. Zjistili jsme, že ve věží je schovaná vlčice se svými mláďaty. Prozkoumáváme další patra věže. Nenacházíme nic zajímavého. Vrátíme se s reportem zpět k Nyxovi.

O pět dní později se konečně zlepšuje počasí. Teplota sice klesá, ale zlepšuje se vítr. Jsme na Obropádu, kde musíme být více či měné ve střehu už jenom z podstaty.

Netrvalo to dlouho a napadli nás zde harpyje. Bylo těžké s nimi bojovat, kvůli letecké převaze, ale souboj jsme vyhráli, ale dva z ochránců karavany padli. Rozhodujeme se, že musíme vyrazit dále. Po pár dnech nás v noci vzbudil alarm někoho z karavany. Někdo byl prý podříznut. Tajemný barbar ze začátku z hospody. Scházíme se nad tělem a plamenně diskutujeme, kdo za to může. Grigor se schvoal ve stínech a pozoroval situaci, já se snažil zjistit kdo to byl . Grigor zjistil, že jeden další člověk chybí.

Zjistili jsme že vražedná zbraň patří gnómovi, kterého Grigor nalezl se schovávat za karavanou. Ten ovšem tvrdil že mu zbraň někdo ukradl. Grigor zjišťuje že oběť má zešedivělé pramemy vlasů a že musel být před smrtí hrozně vysrašený. Grigor vydedukoval, že někdo z nás musí být posedlý spektrou, nebo něčím podobným. Kalem vycejtil, že posedlý byl ten kdo je mrtvý. Dopřály jsme barbarovi náležitý pohřeb.

Cestujeme dalších 6 dní. Dostáváme se z pahorkatin na dohled Páteře světa. Jedné noci, když se začalo stmívat Kalem zahlédl podivnou siuletu ve stínech. Ta ovšem hned zmizela.

Postupem času se dostáváme do hor. Zima je větší, vše je tvrdší. Dostáváme se do městečka Kříží kámen. Bergfrin nám oznamuje, že máme poslední den na odpočinek a pak, vytáhne flalkon se zelenou tekutinou, pohlédne na něj, a řekně „Dále za Desetiměstím je tohle, to co nás čeká, cíl naší cesty.“ Posíláme zprávu Arkanickýmu bratrstvu, informaci, že Bergfrin vlastní zelený oheň a že je to jeho cíl cesty.

-- Rogar syn Avalachův


Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře. Napište něco :)

Přidat nový komentář