Cesta na Sever začíná

Sever S01E00

3. 11. 2019 · 464 · 0 · Malabar

Temnou nocí vál ledový vítr. Voják hodil sušený trus do skomírajícího ohniště, aby se zahřál alespoň na duchu. Pokusil se lépe zavinout do svého pláště, ale proti neukojitelně pronikající zimě mu to nebylo nic platné. Vydechl oblak páry a zahleděl se směrem od městské brány ven do nekonečné noci. Tmou poletovali jen sněhové vločky, které se v posledních momentech začali pomalu množit.

“Ty Flogu, pamatuješ si na toho blázna jak se vydal na ledovec?” ozvalo se za vojákem hledícím z brány.

Flog se lehce pousmál “Reghedský ledovec? No kdo by si to nepamatoval. Další blázen pokoušející své štěstí. Další co hledá smrt.”

“Jo přesně tak, a další kdo se nevrátil.” doplnil ho voják z povzdálí.

Vítr začal nabírat na síle a vločky zhoustnuli do sněžení, jenž začalo nabírat na prudkosti.

“Už je to několik měsíců co přijeli do Caer-Konig a pak tutou bránou opustili osadu. Ty už budou dávno mrtvý. Zmrzlý na kost.” konstatoval Flog.

“To máš asi pravdu, neznám nikoho, kdo by přežil cestu na Reghedskej. Možná leda tak ty barbaři, ale ty nikomu nic stejnak neřeknou” odmlčel se voják stojící za Flogem.

“Jo jo, asi je nezahřála ta pochodeň co měli jako znamení korouhvi” doplnil Flog a pokračoval tiše “Stejně jako nás tady nezahřeje pálení těch hoven.”

“Bergfinovo společnost, tak si ta výprava říkala” dodal druhý voják.

Flog už nic neříkal a jen mlčky pozoroval rostoucí vánici.

Po chvíli, když už byl vítr prudký a sněhové vločky chaoticky poletovali všude okolo, sílný poryv větru cosi příval. Kus hadru. Rovnou Flogovi k pomalu omrzajícím nohám. Flog hadr zvedl a podval se na něj: “Co to sakra ...”. Hadr byl potrhaný a ztvrdnutý mrazem, bylo na něm ale rozeznat vyobrazení hořící pochodně.

Flog se obrátil na parťáka a naštvaným výrazem mu ukázal nález “Siku, to má bejt zase nějakej z tvejch žertíků?”

Sik odpoutal své oči ze skomírajícího ohně a podíval se na Floga. V očích se mu objevilo překvapení a úžas. “Cože? Kde si to u všech bohů ...” Sik nedokončil větu, protože si za Flogem uprostred vánice vsimnul siluety. Ukázal na ní a rozechvělým hlasem siknul “Kdo ses? A co tu chces?”.

Flog se prudce otočil a začal chmatat po odložené kuši “Ukaž se, nebudeme tě varovat podruhý!”. Silueta pozvedla ruku, ve které něco třímala. Ve tmě bylo těžké uhodnout co to je. Floga napadlo, že to může být zbraň, ale stejně tak cestovní hůl. Vyčkal.

Náhle vzplál plamen a už bylo jasné, že postava drží pochodeň. Plamen jako by ignoroval sílu vánice a v klidu osvětlit siluetu držící zdroj světla. Pochodeň hořela prazvláštním jasně zeleným ohněm ...


Toto je začátek nové kampaně - Sever: Ledem proti ledu.


Příručka pro start kampaně

Výše je možno si stáhnout dokument - takový odrazový můstek pro novou kampaň. Je v něm možné najít stručný popis reálií, historie, zaháčkování do příběhu a menší kuchařku pro vytvoření charakteru a historie postav. Nakonec nás čekají i popisky hráčských postav, které se na Sever vydaly.

-- Malabar


Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře. Napište něco :)

Přidat nový komentář